Skrzyp polny na włosy i skórę - jak działa?
5 grudnia 2022
7 września 2023
Jak olejować włosy? Jaką metodę wybrać, by zabieg przyniósł możliwie najszybsze i najlepsze efekty? Dowiedz się koniecznie, dlaczego warto olejować kosmyki i w jaki sposób to robić, by nasze pasma wyglądały coraz piękniej i zdrowiej! Olejowanie kosmyków jest prostym zabiegiem, który przynosi rewelacyjne efekty! Można wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu, a wybierając odpowiednie produkty (oleje), nasze pasma zaczną zachwycać swoją kondycją.
Jak olejować włosy? Zanim omówimy najpopularniejsze i najbardziej efektywne metody, warto przypomnieć, dlaczego warto to robić. A zalet jest mnóstwo, wszak oleje są produktami, które działają wielopłaszczyznowo oraz wielokierunkowo.
O olejowej pielęgnacji powiedziano już w zasadzie wszystko. Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. I nie ma ku temu podstaw, wszak jest to znakomity sposób na poprawę kondycji kosmyków – dla każdego i bez wychodzenia z domu.
Oleje, jako emolienty, ukierunkowane są przede wszystkim na domknięcie łusek włosów i ich zabezpieczenie przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Jednocześnie blokują utratę wilgoci, a więc pozwalają zadbać o utrzymanie optymalnego nawilżenia włosa i chronią przed przesuszeniem.
Z reguły też, oleje, wspomagają regenerację, odbudowują zniszczenia, wypełniają ubytki. Długotrwała kuracja olejami sprawia, że włosy stają się zdrowe, pełne energii, witalności oraz blasku. Oczywiście, by osiągnąć to zamierzone efekty, należy przede wszystkim umiejętnie stosować oleje.
Oleje roślinne to prawdziwe źródło witamin, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i fitosteroli, które to odpowiadają właśnie za fenomenalne efekty. Dowiedz się, w jaki sposób olejować kosmyki, by w pełni wykorzystać potencjał olejów!
Jak olejować włosy? Metod do wyboru jest kilka. Kluczowe jest rozpoznanie rodzaju swoich kosmyków – określenie ich potrzeb oraz problemów. Na tej podstawie należy wybrać konkretny olej, a następnie najlepszą metodę olejowania, a więc nakładania oleju na cała długość pasm, w celu poprawy ich kondycji.
Najpopularniejsze metody olejowania włosów:
Wybór metody olejowania włosów uzależniony jest od wyjściowej kondycji pasm, ale i naszych indywidualnych preferencji. Warto więc przetestować kilka sposobów, by finalnie wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni dla naszych kosmyków.
Jak często olejować włosy? Pytanie to pojawia się niezwykle często i jest w pełni uzasadnione, bowiem olejów na włosy nie można aplikować ani zbyt często, ani też zbyt rzadko. Należy zachować umiar.
Zatem, jak często olejować włosy? Systematycznie oraz regularnie. Tylko dzięki długofalowej kuracji olejami, kondycja naszych kosmyków poprawi się. Absolutnym minimum jest aplikowanie oleju na włosy 1-2 razy w tygodniu.
Jeśli nie zaobserwujemy żadnych negatywnych skutków ubocznych, np. w postaci szybko przetłuszczających się czy oklapniętych włosów, możemy aplikować oleje na kosmyki przy ich każdym myciu.
Kolejnym pytaniem, które pojawia się niezwykle często wśród włosomaniaczek jest „jak zmyć olej z włosów?”. Jest to o tyle istotne, że jeśli nie zostanie dostatecznie spłukany, nasze pasma będą prezentowały się nieestetycznie – będą zlepione, przetłuszczone i obciążone.
Na samym początku należy podkreślić, że z olejem nigdy nie należy przesadzać. Nie należy go nakładać ani zbyt dużo, ani zbyt mało. Jeśli nałożymy go w nadmiernej ilości, tym większe problemy będziemy mieli z jego zmyciem.
Co może nam ułatwić pozbycie się oleju z kosmyków? Przede wszystkim właściwie dobrane szampony i odżywki. Sama woda z pewnością nie wystarczy, ale i zwykłe szampony mogą sobie nie poradzić z olejem.
Najlepszą metodą jest emulgowanie. Choć nazwa brzmi dość skomplikowanie, przed umyciem włosów szamponem, wystarczy nanieść na nie odżywkę, która połączy olej z wodą. Następnie możemy umyć włosy jak zwykle, z wykorzystaniem szamponu.
Olejowanie włosów przynosi naprawdę fenomenalne rezultaty, jednak należy pamiętać, że nie pojawią się one z dnia na dzień. Po pojedynczych zabiegach nasze kosmyki mogą być łatwiejsze w rozczesywaniu, stać się bardziej miękkie, czy błyszczące, jednak to po tygodniach albo i miesiącach osiągniemy najbardziej oczekiwane efekty, a więc kompleksową poprawę kondycji włosów.
Pamiętajmy też, że stosowane oleje powinny być nierafinowane i całkowicie naturalne – bez chemicznych dodatków, a ich rodzaj powinien być dopasowany do porowatości kosmyków. Inne oleje dedykowane są włosom niskoporowatym, a inne o średniej czy wysokiej porowatości. A samo olejowanie, należy połączyć z przemyślaną i świadomą pielęgnacją włosów.
7 października 2022
24 października 2022
8 listopada 2022
5 grudnia 2022