Lifting rzęs jest  sposobem na wyraziste, ale naturalne podkreślenie spojrzenia - dzięki niemu włoski ulegają uniesieniu i podkręceniu. Zabieg ten sprawdzi się w przypadku każdych rzęs - zawsze wtedy, gdy szukasz metody na ujarzmienie nawet najbardziej niesfornych włosków. Jak wygląda procedura i czym właściwie jest?

Lifting rzęs - czym jest?

To zabieg polegający na nałożeniu na rzęsy specjalnego preparatu, który utrwala ich skręt. Nie obciąża on włosków i daje bardzo naturalny, a jednocześnie wyrazisty efekt. Zabieg wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym przez osobę odpowiednio wykwalifikowaną. W pierwszym etapie oddziela się rzęsy dolne od górnych. Następnie na górną powiekę przykleja się silikonową formę, służącą do uzyskania odpowiedniego kształtu i skrętu włosków. Cały proces trwa około godziny, a trwałość liftingu wynosi od 4 do 9 tygodni.

Lifting rzęs - kiedy warto go wykonać?

Zazwyczaj na ten zabieg decydują się osoby o rzęsach cienkich, prostych i rzadkich. Są one trudniejsze w ułożeniu i nie utrzymują odpowiedniego kształtu nawet po użyciu zalotki i mascary. Świetnie sprawdzi się także w każdym innym przypadku, aby nadać spojrzeniu zalotnego i kobiecego charakteru.

Są jednak sytuacje, w których lifting rzęs nie jest wskazany. Powinny z niego zrezygnować osoby borykające się z zapaleniem spojówek, zespołem suchego oka, alergiami w okolicy oczu, jaskrą, zaćmą lub nadmiernym łzawieniem. Przeciwwskazaniem do zabiegu nie jest natomiast ciąża i okres karmienia piersią.

Skutki uboczne pojawiają się dość rzadko i przeważnie wynikają z niedbałego przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich: zaczerwienienie, łzawienie i podrażnienie oraz ogólny dyskomfort okolic oczu. Zazwyczaj nawet jeżeli takie objawy wystąpią, szybko mijają samoistnie.

Lifting rzęs w domu? - poznaj alternatywy!

Profesjonalnego zabiegu nie jesteś w stanie wykonać samodzielnie w domu, ponieważ wymaga to zastosowania odpowiednich preparatów i doświadczenia. Jednak jeżeli szukasz czegoś, co poprawi kształt Twoich rzęs i podkreśli spojrzenie, masz do dyspozycji kilka alternatywnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest stosowanie odpowiedniej odżywki do rzęs. Najlepiej sprawdzą się te, które w składzie zawierają przede wszystkim biotynę, naturalne oleje, witaminy, proteiny i ekstrakty roślinne. Na rynku znajdziesz wiele tego typu produktów. Podczas wyboru kieruj się jednak zasadą, że im prostszy skład, tym lepszy i mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznych.

Kolejna alternatywa to olejowanie rzęs - ten sam zabieg, który tak dobrze znasz w przypadku włosów, świetnie sprawdzi się również przypadku rzęs. Bazą powinien być tu olej rycynowy, który od dekad znany jest jako środek pobudzający wzrost rzęs i sprawiający, że włoski stają się ciemniejsze.

A gdy dwa powyższe rozwiązania uznasz za niewystarczające, sięgnij po produkt, który masz w swojej kuchni - żelatynę. Laminowanie rzęs żelatyną polega na jej połączeniu z olejkami i aplikacją takiej mieszanki na rzęsy. Opinie co do jej skuteczności są podzielone, a efekty zależą od czynników indywidualnych, takich jak grubość i długość włosków.

Czy warto robić lifting rzęs?

Jeżeli nie przepadasz za rzęsami sztucznymi i przedłużaniem rzęs, lifting będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu wyraźnie podkreślisz kształt włosków i sprawisz, że nabiorą objętości. Zabieg ten wykonuj jednak zawsze w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, aby mieć pewność co do jego bezpieczeństwa.