Elektryzujące się włosy są prawdziwą zmorą – i to nie tylko jesienią czy zimą. Wiele osób boryka się z tym problemem przez cały rok – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z kosmykami przesuszonymi oraz zniszczonymi. Jak sobie z tym poradzić? Sposobów jest kilka! Puszące się włosy, które odstają na wszystkie strony, to nic przyjemnego. Naelektryzowane kosmyki wyglądają nieestetycznie i sprawiają spore trudności w układaniu. Dowiedz się, co możesz zrobić, by cieszyć się idealnie wygładzonymi włosami.

Sposób na elektryzujące się włosy? Najpierw poznaj przyczynę!

By znaleźć sposób na elektryzujące się włosy, na samym początku należy zastanowić się, co jest przyczyną takiego zjawiska. Wówczas będziemy w stanie dobrać odpowiednie metody czy preparaty pielęgnacyjne, które pozwolą nam ujarzmić kosmyki.

Tak więc, od początku: na naszych włosach znajdują się jony dodatnie oraz ujemne. Gdy na ich powierzchni nagromadzi się zbyt wiele jonów dodatnich, pojawia się zjawisko elektryzacji, które doprowadzają do tego, że włosy się puszą, fruwają i odstają na wszystkie strony.

Nie jest to oczywiście efekt pożądany, gdyż naelektryzowane włosy, z pewnością nie dodają nam uroku. Choć najczęściej problem ten wzmaga się jesienią i zimą, to wiele osób boryka się z napuszonymi włosami przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym głównie dlatego, że częściej przebywamy w suchych pomieszczeniach, a także nosimy ciepłe czapki i szaliki.

Poza niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przyczyną elektryzowania się włosów jest po prostu kondycja kosmyków. Na puszenie się narażone są włosy zniszczone, odwodnione, przesuszone, nieodżywione. Bardzo często też elektryzują się włosy, które suszone są suszarką bez właściwej termoochrony, ale też czesane plastikowymi grzebieniami czy szczotkami.

Nie wystarczy unikać przebywania w suchych pomieszczeniach czy wymiana garderoby na ubrania z naturalnych tkanin. Sposób na elektryzujące się włosy, to przede wszystkim ich właściwa pielęgnacja, która bazować będzie na odpowiednio dobranych kosmetykach i akcesoriach.

Znajdź skuteczny sposób na elektryzujące się włosy

Sposób na elektryzujące się włosy to – jak już zostało wspomniane – właściwa pielęgnacja kosmyków. W pierwszej kolejności należy zadbać o ich kondycję – zwłaszcza, gdy są zniszczone i przesuszone.

Przede wszystkim musisz poprawnie myć swoje włosy za pomocą delikatnego szamponu, nie pocierając zbyt mocno pasm. Kosmyki spłukuj letnią, a nie gorącą wodą. Każdorazowo po myciu nakładaj odżywkę – możesz też wypróbować popularną metodę OMO. Zamiast ręcznika, do osuszania wykorzystają bawełnianą szmatkę.

Sposób na elektryzujące się włosy, to przede wszystkim nawilżanie kosmyków. Im bardziej suchy włos, tym bardziej podatny na elektryzowanie, dlatego na łazienkowej półce powinny znaleźć się przede wszystkim kosmetyki zawierające substancje nawilżające, np. kwas hialuronowy, aloes, pantenol, glicerynę. Pożądane są również składniki wygładzające i regenerujące.

Sięgaj po produkty elektrostatyczne, które niwelują problem puszenia i elektryzowania się kosmyków. Mogą to być różnego rodzaju odżywki dwufazowe, sera, olejki czy mgiełki do włosów. Do swojej pielęgnacji warto też wprowadzić zabiegi uzupełniające, m. in. olejowanie włosów.

Nie zapominaj też o poprawnym suszeniu i czesaniu włosów. Najlepiej jest pozostawić włosy, by wyschły samodzielnie, jeśli jednak musimy je wysuszyć, najlepiej zainwestować w suszarkę z funkcją jonizacji. Kosmyki należy suszyć zimnym, a nie ciepłym powietrzem. Jeśli chodzi o czesanie, wyeliminować należy plastikowe akcesoria.